• ساعت : ۹:۴۱:۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ 
  • کد خبر : ۴۶۷۷
امروز 16 اسفندماه در ادامه برنامه‌های علمی بیست‌‌وهفتمین همایش ملی بیمه و توسعه
ارائه مقاله با عنوان بررسی و تحلیل اثرات شیوع ویروس كرونا بر بیمه درمان مسافرتی
نشست ارائه مقاله با عنوان « بررسی و تحلیل اثرات شیوع ویروس کرونا بر بیمه درمان مسافرتی » توسط دکتر اسماء حمزه عضو هیئت علمی و رئیس دفتر ارتباط با جامعه و صنعت پژوهشکده بیمه، امروز 16 اسفندماه ساعت 13:00 از سایت همایش بیمه و توسعه پخش خواهد شد. این مقاله با همکاری فائزه بنی‌مصطفی عرب، کارشناسی‌ارشد ریاضی مالی از دانشگاه علامه طباطبایی نگاشته شده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، صنعت گردشگری یکی از پویاترین بخش‌های جهان است که موجب رشد اقتصادی کشورها می‌شود. شیوع کووید-19 منجر به کاهش تعداد گردشگران بین‌المللی، لغو پروازها و کاهش سفرها در سراسر جهان شده که به طور متقابل بر درآمدها و هزینه‌های شرکت‌های بیمه مسافرتی، تأثیر گذاشته است. در این مقاله به بررسی اثرات پاندمی کووید-19 بر بیمه‌های درمان مسافرتی پرداخته شده است و در ابتدا کانال‌های اثرگذاری این بیماری بر بیمه‌های درمان مسافرتی، مورد مطالعه قرار می‌گیرد. پاندمی کووید-۱۹ از طریق کاهش سفرها، تغییر در بازار فروش و خسارت، تغییر در تقاضای پوشش‌های بیمه مسافرتی، تغییر از ثبت فروش بیمه‌نامه به سمت ثبت درخواست خدمات انتقال تاریخ سفر، تمدید بیمه‌های مسافرتی و تغییر در کانال‌های توزیع بیمه مسافرتی بر بیمه‌های درمان مسافرتی تاثیرگذار بوده است. سپس داده‌های چندین کشور مختلف در سطح جهان مانند انگلستان، آمریکا، غنا و استرالیا از منظر حق‌بیمه، خسارت و درآمد، مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرد و نشان داده می‌شود که پاندمی کووید-19 تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای در کاهش درآمد و حق‌بیمه دارد. در گام بعدی، داده‌های یک شرکت بیمه در ایران با پرتفوی مناسب در بیمه درمان مسافرتی را به عنوان یک مطالعه موردی، بررسی کرده و سپس تحلیل‌هایی بر روی داده‌های صنعت بیمه ایران انجام می‌گیرد. در نهایت نیز به مقایسه تحلیل‌های صورت گرفته در جهان و ایران و ارائه پیشنهادات پرداخته می‌شود.
نشست ارائه این مقاله، امروز شنبه 16 اسفندماه 99 ساعت 13:00 از وب‌سایت همایش بیمه و توسعه به نشانی http://seminar27.irc.ac.ir/panels/ پخش خواهد شد و به کلیه شرکت‌کنندگان گواهی حضور اعطا می‌گردد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.0.0
    V6.0.0.0